Gençlik Örgütleri Forumu olarak 19-20 Kasım 2021 tarihlerinde hibrit formatta düzenlenen Avrupa Gençlik Forumu 2021 yılı İkinci Üyeler Konseyi Olağanüstü Genel Kuruluna katılım gösterdik. Genel Kurul’da Avrupa Gençlik Forumu Yönetim Kurulu ve Sekretarya tarafından yapılan çalışmalar sunuldu ve Forum’un finans ve fonlama çalışmaları hakkında bilgi verildi. 2 yıldır Türkiye Ulusal Gençlik Konseyi olarak gözlemci üyesi olduğumuz Avrupa Gençlik Forumu Genel Kurulu’nda İklim ve Sürdürülebilirlik, Gençlik Katılımı, Gençlik Hakları ile Yönetişim konularında politika önerileri üzerine konuştuk ve Avrupa Gençlik Forumu’nun ilk Politika Programını oluşturduk. Politika konularının temelini oluşturacak bu belge hem önceki politika tartışmaları için somut bir temel oluşturması hem yeni katılacak olan örgütler için bir referans noktası sağlayacak olması nedeni ile önem taşımaktadır. Genel Kurul’da ayrıca Avrupa Gençlik Forumu kuruluşunun 25. Yıl kutlamalarına da eşlik ettik.
 
 
Avrupa Gençlik Forumu 100’den fazla gençlik örgütünün temsil edildiği, Ulusal Gençlik Konseyleri ve Uluslararası Gençlik Örgütlerinin yer aldığı ve gençlik hakları savunuculuğu yapılan bir platformdur. Avrupa Gençlik Forumu, gençlerin kendi ihtiyaçlarını ve çıkarlarını ve kuruluşlarının ihtiyaçlarını temsil ederek ve savunarak kendi yaşamlarını iyileştirmek için topluma aktif olarak katılmalarını sağlamak için çalışır. Avrupa Gençlik Forumu genç dostu bir dünya ve gençlik örgütleri için elverişli bir ortam sağlamak için gelişen bir platform olma üzerine bir strateji izliyor. Çalışmalarına https://www.youthforum.org/ adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
 
Biz de Gençlik Örgütleri Forumu olarak Türkiye’de 70’e yakın üye gençlik örgütüyle bir araya gelerek gençlik hakları savunuculuğu yapmaya, politika belgeleri üzerine çalışmaya ve üye örgütlerimizin kapasitelerini güçlendirmek için faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Çalışmalarımıza https://www.go-for.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.
 

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account