Gençlik Örgütleri Forumu (GoFor) ve Ulusal Demokratik Enstitü (NDI) Türkiye ortaklığı ile yapılan Gençlerin Politik Tercihleri Araştırması 13 Aralık 2021 Pazartesi yayınlanıyor.

Özellikle gelecek seçimde milyonlarca gencin oy hakkına ilk defa kavuşacak olması ve pandemi sürecinde dijital beceriler ile görünürlüklerini arttırmaları sebebiyle Türkiye’de siyasi partiler başta olmak üzere bir çok kurum gençlerle ilgili konuşuyor, çalışmalar yürütüyor ve gençlere yönelik planlamalar yapıyor. Biz de Ulusal Demokratik Enstitü Türkiye ile beraber politik tercihlerini ve daha birçok soruyu konunun öznesine sormak istedik.

Saha araştırması ve veri işlemesini MetroPoll Stratejik ve Sosyal Araştırma Merkezi ile yürüttüğümüz, genç ve genç kadın ağırlıklı politik tercihler araştırmamızda gençlerin politik tercihleri, sivil topluma bakış açıları, yerel yönetimden beklentileri ile genç kadınların politikaya katılımı, karar alma süreçlerindeki tercihleri, temsiliyetleri hakkında düşünceleri gibi birçok soruya cevap aramaya çalıştık.

Rapora ulaşmak için 13 Aralık 2021 Pazartesi GoFor sosyal medya hesaplarını ve web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account