8 Mart 2021’den bu 8 Mart’a kadar kadınların haklarına erişim anlamında geriye adım atılan bir yıl oldu. Geçtiğimiz bir yılda tam 418 kadının öldürülmesiyle beraber İstanbul Sözleşmesi’nden geri çekilme kararı, kadın cinayetlerinde gerekli cezai yaptırımların uygulanmaması, cinayetlerin önüne geçmek için yeterli önlemlerin alınmamasının yanı sıra pandemi koşullarında da ihtiyaçları göz ardı edilen kadınlar oldu. 

Karar alma mekanizmalarında eşit temsil edilmesi engellenen, öldürülen, taciz edilen, korkutulan, eğitim hakkı, sağlık hakkı elinden alınan genç kadınlar için genç kadınlarla çalışan örgütlerimizle birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü anıyor ve artık kutlamaya değecek bir gün olmasını umuyoruz. 

Kamu kurumlarını kadınların haklarını korumak için daha etkin çalışmaya ve henüz örgütlü mücadeleye katılmamış genç kadınları örgütlenmeye davet ediyoruz.

GoFor, mevcut dönemindeki yönetim kurulu eş başkanlığının iki genç kadın tarafından yürütülmesiyle gurur duymaktadır. GoFor olarak bu bağlamda Covid Problem Haritası ile gençlerin ve genç kadınların hak ihlallerini haritalandırma çalışmasına (https://covid.go-for.org/) , genç kadınların özellikle yerel düzeyde temsiliyetinin artması için NDI Türkiye ile birlikte Biz de Varız Programı gibi destekleyici programları yürütmeye, araştırmalarımızda genç kadınlara özel bir yer vermeye ve Avrupa Gençlik Forumu’nda temsil ettiğimiz gençlik örgütleri ile beraber genç kadınların hakları için söz söylemeye devam edeceğiz. Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account